13 edycja

Subscribe to RSS - 13 edycja

13. edycja - podsumowanie

13. edycja MNW dobiegła końca. Za nami 30 spotkań pomiędzy 6 drużynami. W letnich rozgrywkach uczestniczyła również drużyna Borowska, która pomimo młodego wieku zawodników wniosła wiele emocji w rozgrywki MNW. Będąc również gospodarzem miejsca, ponieważ wszystkie spotkania odbyły się na boisku przy ul Borowskiej. W rozegranych 30 meczach padła imponująca ilość bramek - 355 (słownie trzysta pięćdziesiąt pięć). Co daje średnią prawie 12 goli na mecz (11,83), co 2,5 minuty padała bramka. Przez miesiąć boisko przy ulicy Borowskiej stało się polem walki o trofea.

Czwarty tydzień zmagań

W tym tygodniu sporo wątpliwości związanych z ligą MNW może zostać rozwianych. Przede wszystkim sprawdzone zostaną umiejętności i dyscyplina w składzie drużyny Centrum. O ile na boisku przy ul. Borowskiej pojawią się wszyscy piłkarze, zespół ma szanse na wygranie czterech ważnych meczów. Jest to szczególnie ważne, jeśli drużyna myśli jeszcze o dogonieniu lidera DA Wawrzyny, który w obecnej edycji prezentuje bardzo wysoki poziom gry i zgrania wśrod zawodników.

Runda rewanżowa

Przed nami runda rewanżowa. Każda z drużyn zdążyła już poznać umiejętności przeciwników i z pewnością spróbuje tę wiedzę wykorzystać w najbliższych spotkaniach. Po rundzie zasadniczej liderem, z 13. punktami na koncie została drużyna DA Wawrzyny. Tuż za piłkarzami z Bujwida, zaledwie z 1 punktem straty znajduje się zespół Centrum.

Mistrzostwa Duszpasterstw Akademickich

 
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Pierwsze Mistrzostwa Duszpasterstw Akademickich Wrocławia w Piłkę Halową! 
 
Jeśli lubisz sport i zdrową rywalizację, chcesz sprawdzić się w turnieju lub po prostu dobrze spędzić czas i poznać ciekawych ludzi. Jeśli jesteś związany z duszpasterstwem akademickim lub chciałbyś poznać środowisko duszpasterstw to zapraszamy do wzięcia udziału.
 

Premiera filmu "Mundial. Gra o wszystko" – konkurs!

Spektakularne bramki Bońka i Smolarka, popis umiejętności Laty, Kupcewicza i Buncola czy parady Młynarczyka, nazwane później "najpiękniejszym serialem stanu wojennego". 23 maja, tuż przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej do kin trafi film "Mundial. Gra o wszystko", opowiadający o ostatnim wielkim sukcesie piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas premiery w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się także dyskusja poświęcona niecodziennemu połączeniu sportu i polityki, jakie nastąpiło w początkach lat 80. Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na ten wieczór!

Strony