10 edycja

Subscribe to RSS - 10 edycja

Dziesiąta Edycja Młodych Nóg Wrocławia

Od zakończenia jubileuszowej edycji minęło już chyba wystarczająco sporo, bym mógł rzetelnie i na spokojnie ją podsumować. Po drodze odbyła się jeszcze XII edycja turnieju o Puchar Młodych Nóg Wrocławia - poczytacie o tym w aktualnościach. Skupmy się jednak na lidze, która rozstrzygnęła się w ciągu osiemnastu sobotnich kolejek. 

Jedyna taka liga! – pół żartem, pół serio podsumowanie jubileuszowej edycji Młodych Nóg Wrocławia

Zamiast krótkiej mini stroją się w spodenki, zamiast szpilek zakładają trampki. Młode – bardziej duchem niż metryką, piękne – mentalnie na pewno, wyjątkowe – bez dwóch zdań! Młode Nogi Wrocławia – liga jedyna w swoim rodzaju.

Ostatnia kolejka X. edycji w obiektywie Andrzeja Madery!

Podsumowanie ostatniej kolejki

Nadszedł koniec jubileuszowej, dziesiątej edycji ligi MNW, rozgrywek z pięcioletnią już tradycją. Finałowa, osiemnasta kolejka została rozegrana w trzecią marcową sobotę. Już po poprzedniej serii gier znany był nam nowy mistrz - tytuł trafił do drużyny, która powstała w wyniku połączenia DA Antoni z Karłowic oraz FC Vostoku, występującego kiedyś jako Wspólnota Polska, zaś później (po zdobyciu mistrzostwa 4. edycji) już pod nazwą FC Vostok. 

wszystkie znaki na sklepieniu Oławki wskazują, że ostatniej kolejki nadszedł czas!
wszystkie znaki na sklepieniu Oławki wskazują, że ostatniej kolejki nadszedł czas!

Na ostatniej prostej

W najbliższą sobotę po raz ostatni w ciągu jubileuszowej, X. edycji MNW spotkamy się na hali "Oławka", by rozegrać 18. kolejkę. Za nami parę miesięcy futbolowych zmagań, w których brały udział drużyny zarówno ekipy otrzaskane z "Młodymi Nogami" (m.in. byli mistrzowie i pamiętający edycje sprzed 5 lat) a także kilka całkiem nowych, lecz niekoniecznie 'nieopierzonych' ekip..

10.11_11:30_DA Wawrzyny_(7):(0)_Gazeta Młodych
10.11_11:30_DA Wawrzyny_(7):(0)_Gazeta Młodych

DA Wawrzyny vs. Gazeta Młodych (wieczorową porą)

W czwartkowy wieczór, dzień po emocjach związanych z ostatnimi rewanżami 1/8 finału Ligi Mistrzów i kilkadziesiąt minut przed rozgrywkami w ramach Ligi Europejskiej, na Oławce zostanie rozegrany mecz, którego do dziś brakowało w terminarzu. Wielu zachodziło w głowę skąd ta luka i co tu się w ogóle wyprawia..

"Barani" wskazuje niewątpliwie tytuł mistrza, gdzieś tam, na horyzoncie...
"Barani" wskazuje niewątpliwie tytuł mistrza, gdzieś tam, na horyzoncie...

Rzut oka na 17. kolejkę

Zbliża się przedostatnia kolejka X. edycji Młodych Nóg Wrocławia. Za nami szesnaście sobót pełnych emocji, przed nami już tylko dwie serie gier, 22 spotkania i ważna sprawa do rozstrzygnięcia - czy A&V będzie cieszył się z mistrzowskiej korony już po swoim pierwszym występie w przyszły weekend?

Strony