28.02.2015, 13:45
Gospodarz Wynik Gość
DA Wawrzyny 0 : 2 KSM Wrocław
Wykluczenie:
17' Pieszko Krzysztof
Gol samobójczy:
5' Smykla Dawid
(0 : 2) Gol:
8' Niezgódka Patryk
Skład: Skład:

Podsumowanie

Mecz KSM Wrocław - DA Wawrzyny był niemałym zaskoczeniem zarówno dla liderów tabeli, jak i walczących o wysoką pozycję zespołu Czerwonych.

W pierwszych minutach meczu dominowały Wawrzyny, które w bardzo szybkim tempie stworzyły dwie groźne sytuacje pod bramką rywala, jednak pomimo wysiłku piłkarzy nie zdołały zdobyć pożądanej bramki. KSM nie dawał za wygraną i równie zaciekle wyprowadzali kontrataki. Większość z nich mogła zakończyć się zdobyciem bramki, gdyby nie postawa bramkarza Zielonych, który skutecznie wyłapywał piłki lecące w światło bramki. Kryzys w drużynie DA Wawrzyny zaczął się w ósmej minucie, kiedy to po niedokładnym podaniu piłkę przejęli zawodnicy KSMu i ruszyli w stronę bramki rywala. Błędy w obronie sprawiły, iż cała akcja zakończyła się samobójczym golem zawodnika Wawrzynów. Wynik 1:0 dał psychiczny komfort zawodnikom KSMu i w następnych minutach nie odpuszczali Wawrzynom, którzy pomimo starań nie potrafili przechytrzyć bramkarza Czerwonych. 13 minuta również okazała się bolesna dla liderów tabeli. Po nieudanej akcji piłka znalazła się w posiadaniu zawodnika KSMu, który wykorzystując błąd obrońcy Wawrzynów podwyższył wynik na 2:0.

W drugiej połowie drużyna duszpasterstwa za wszelką cenę starała się odrobić straty poniesione w pierwszej połowie meczu. Czas działał na niekorzyść Wawrzynów, którzy pomimo wielu akcji nie mogli zdobyć upragnionej bramki. Gwoździem do trumny okazała się czerwona kartka dla zawodnika Wawrzynów, który po zagraniu ręką przerwał kontratak przeciwników. Osłabieni i zmęczeni liderzy nie potrafili już do końca meczu zdobyć bramki. Drużyna KSMu korzystając z przewagi liczebnej stworzyła wiele groźnych akcji, jednak nie zdołali już zwiększyć przewagi bramkowej.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny KSM Wrocław.