07.03.2015, 12:35
Gospodarz Wynik Gość
KSM Wrocław 4 : 1 Radio LUZ
Gol:
5' Gospodaryk Tomasz
7' Gospodaryk Tomasz
18' Karpiński Cyryl
23' Niezgódka Patryk
(2 : 0) Gol:
24' Buchowski Michał
Skład: Skład:

Podsumowanie

W tym sezonie o ostatnie miejsce na pudle walczyły trzy zespoły. Przed spotkaniem najlepszą sytuację miał Qarabag, który na swoim koncie posiadał 22 punkty, tuż za nim uplasowali się: KSM z liczbą 21 pkt. oraz LUZacy z 18 punktami. Zwycięstwo KSM-u dało by zespołowi prowadzenie, wygrana Radiowców pozwalała im dogonić rywali, a z remisu najbardziej zadowolony byłby Qarabag.
Już pierwsze minuty pokazały, kto będzie dominował w tym spotkaniu. KSM bez problemu przejął inicjatywę, oraz kontrolę na boisku. Piłkarze Radia LUZ próbowali odpowiedzieć przeciwnikowi, lecz żadna z akcji nie przyniosła pożądanego efektu. Drużyna ks. Tomka Gospodaryka robiła swoje i w 5 minucie otworzyła wynik spotkania, a dwie minuty później ustaliła rezultat pierwszej połowy na 2:0.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. KSM nie zwalniał tempa, wyprowadzał groźne akcje i realizował swój plan. Zespół, który w ubiegłym sezonie grał jako beniaminek i zakończył sezon w dolnej części tabeli, wyciągnął wnioski i w tym spotkaniu grał w pełnym skupieniu, nie popełniając właściwie żadnych błędów. Z rywalem w takiej formie Radio Luz miało nikłe szanse. Jednak kiedy KSM strzelił 4. bramkę i się rozluźnił, Radiowcy wylali mu na głowę kubeł zimnej wody, bardzo szybko odpowiadając golem. Dało to do zrozumienia rywalowi, iż pomimo trzybramkowej przewagi LUZacy nie odpuszczą i będą walczyć do końca. KSM nie pozwolił jednk przeciwnikowi na więcej i dowiózł wynik 4:1 do końca, wskakując tym samym na podium.