(1 : 0) Gol:
17' Giermek Mateusz
Skład: Skład:

Podsumowanie

Mecz Centrum-Wawrzyny zapowiadał się jako hit kolejki. Wicelider tabeli i obrońca tytułu, drużyna Centrum mierzyła się z wicemistrzem i obecnym liderem drużyną DA Wawrzyny.

Team duszpasterstwa przystąpił do meczu w żelaznym ustawieniu, natomiast Centrum wystawiło silny, lecz dość eksperymentalny skład z trzema nowymi twarzami. Mimo dużej stawki mecz przebiegał fair play i w grze obu zespołów nie było widać żadnych złośliwości.

Pierwsza połowa spotkania pokazała, że jest to spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym - żadna
z drużyn nie chciała w tym okresie odważniej zaatakować. Oba zespoły starały się przede wszystkim zabezpieczyć defensywę i nie stracić bramki. Taka postawa spowodowała, że pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęło Centrum, które w tabeli musi cały czas gonić lidera, w związku z czym jeszcze bardziej chciało ten mecz wygrać. Bardziej odważna gra przyniosła drużynie organizatora prowadzenie, które zapewnił strzałem z dystansu Szkwarek. W tym momencie Wawrzyny rzuciły się do odrabiania strat i rozpoczęły śmielsze ataki na bramkę Cieśli, który w tym meczu zastępował Pokorskiego. Taka gra sprawiła, że drużyna Centrum mogła wyprowadzać groźne kontrataki. Mimo kilku okazji nie udało się jej jednak podwyższyć prowadzenia. Natomiast Wawrzyny 5 minut przed końcem spotkania doprowadziły do wyrównania. Po rzucie rożnym i błędzie w kryciu, Giermek zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

Mecz na szczycie był wyrównany i okazał się dobrym widowiskiem. Optyczną przewagę przez całe spotkanie miało Centrum, jednak nie potrafiło przekuć jej w zwycięstwo. Wawrzyny, mimo braku zmienników, zagrały bardzo ambitnie i remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Rezultat 1:1 utrzymał status quo na szczycie tabeli Młodych Nóg Wrocławia.