Kara 2 minut:
20' Garnecki Jan
Gol:
7' Potarzycki Paweł
24' Potarzycki Paweł
(1 : 1) Gol:
15' Koblański Bartosz
16' Giermek Mateusz
19' Giermek Mateusz
20' Koblański Bartosz
22' Pieszko Krzysztof
Skład: Skład:

Podsumowanie

Ten mecz zaczął się bardzo zaskakująco. Bardzo uważnie i mądrze grający Harcerze nie przestraszyli się drużyny lidera. Stwarzali groźne akcje, które w końcu zakończyły się bramką, zaś drużyna Wawrzynów zupełnie nie miała pomysłu jak sforsować obronę rywali. W drugiej połowie obrazek się nie zmienił. Jednak Harcerze atakowali coraz mniej, parkując autobus przed własną bramką. Gdy kolejne minuty mijały wydawało się, że tylko szczęście może pomóc ekipie obecnego lidera. Wreszcie się udało, na około 5 minut przed końcem zdobyli wyrównującą bramkę, zaś chwilę później już było 2-1 dla Wawrzynów.
To co się jednak później stało, na długo zapadnie w pamięci obu drużyn. Podczas jednego z ataków Wawrzynów Michał Cisek (HiM) dał się ograć przeciwnikom i długo się nie zastanawiając ściął wychodzącego sam na sam piłkarza rywali. Sędzia bez zastanowienia ukarał go żółtą kartką. Harcerze do końca meczu musieli grać w osłabieniu. Rzut wolny z linii pola karnego na bramkę pięknym strzałem zamienił Mateusz Giermek.
Wydawałoby się, że to już koniec emocji, jednak chwilę później po bezmyślnym faulu żółtą kartkę, a w konsekwencji karę dwuminutową otrzymał kolejny zawodnik HiM - Jan Garnecki. Rozpaczliwie broniący się we dwóch Harcerze nie byli w stanie powstrzymać napierających Wawrzynów, którzy strzelali kolejne gole.
Tuż przed końcem honorowe trafienie zdobyli Harcerze, konkretnie Paweł Potarzycki, po wzorowo wypracowanej kontrze. A nie można tak było przez cały mecz? Końcowy wynik 2-5 dla DA Wawrzyny.