Przyjaźń i sport

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: colorbox_multivalue_index w colorbox_field_formatter_view() (linia 481 z /home/wcrs/domains/wcrs.pro-linuxpl.com/public_html/drupal/drupal_7/sites/all/modules/colorbox/colorbox.module).
  • Notice: Undefined index: colorbox_multivalue_index w colorbox_field_formatter_view() (linia 481 z /home/wcrs/domains/wcrs.pro-linuxpl.com/public_html/drupal/drupal_7/sites/all/modules/colorbox/colorbox.module).
M. Czyżowicz
M. Czyżowicz

Z napastnikiem drużyny DA Wawrzyny Michałem Czyżowiczem, rozmawia Ewelina Helios.

Read More

 

Wraz z Tomaszem Szkwarkiem prowadzisz w klasyfikacji strzelców (od redakcji: pytanie zostało zadane przed sobotnimi meczami Centrum, w których Tomasz Szkwarek strzelił 5 bramek, a tym samym wysunął się na prowadzenie w tabeli). Jak duże masz szanse na tytuł króla strzelców? Czy są one realne?

 

W MNW udało mi się już zdobyć tytuł króla strzelców, było to chyba w drugiej edycji. Mam nadzieję, że uda się również w tym roku. Jednak bardziej nad sukces indywidualny przekładam sukces drużynowy. Chciałbym wygrać te rozgrywki.

 

Widać, że na boisku bardzo dobrze rozumiesz się z Wojtkiem Knaflem. Czy poza Młodymi Nogami gracie lub trenujecie razem?

 

Czasami gramy wspólnie na sali duszpasterstwa. Myślę jednak, że rozumiemy się tak dobrze, ponieważ jesteśmy przyjaciółmi także poza boiskiem.

 

A od czego właściwie zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?

 

Od piłki.  W piłkę nożną grałem od zawsze, od kiedy pamiętam. Mój  ojciec od dzieciństwa zachęcał mnie do gry – szczegółów jednak nie jestem w stanie podać.

 

A kiedy zacząłeś grać w MNW i jak wspominasz swoje początki w tym turnieju?

 

W MNW gram od początku studiów, od pierwszej edycji. Wspominam te rozgrywki bardzo dobrze, bo byłem wtedy u szczytu swojej formy. Grałem jednak bardzo egoistycznie i wychodziło różnie dla drużyny. Teraz nauczyłem się, że trzeba grać inaczej.

 

A co się stało, że to się zmieniło?

 

Wyniki drużyny były słabe i postanowiłem, że trzeba coś zmienić.

 

Ktoś Cię postawił do pionu?

 

Sam siebie.

 

W poprzednich sezonach MNW albo wygrywaliście, albo zajmowaliście miejsce na podium, czwarta edycja to jednak coś o czym chcielibyście zapomnieć, wtedy nie radziliście sobie zbyt dobrze, a teraz znów jesteście w czołówce. Jaką macie receptę na sukces?

 

To proste – jesteśmy dobrzy! W czwartej edycji musieliśmy przebudować skład. Trochę to trwało, ale teraz jest już wszystko w porządku.

 

Na koniec – jakiej drużynie (poza swoją) kibicujesz w turnieju Młode Nogi Wrocławia?

 

Redemptor – oczywista odpowiedź.

 

A dlaczego?

 

Zżyliśmy się przez  wszystkie rozgrywki. Poznałem dużo ludzi z  tej drużyny i ich polubiłem.

Tagi: