Młode Nogi kolejny raz na półmetku rywalizacji - tym razem o mistrzostwo 15. edycji ligi MNW.

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: colorbox_multivalue_index w colorbox_field_formatter_view() (linia 481 z /home/wcrs/domains/wcrs.pro-linuxpl.com/public_html/drupal/drupal_7/sites/all/modules/colorbox/colorbox.module).
  • Notice: Undefined index: colorbox_multivalue_index w colorbox_field_formatter_view() (linia 481 z /home/wcrs/domains/wcrs.pro-linuxpl.com/public_html/drupal/drupal_7/sites/all/modules/colorbox/colorbox.module).

Za nami trzecia kolejka, którą możemy nazwać półmetkiem rywalizacji o miano mistrza 15. edycji ligi Młodych Nóg Wrocławia. Większość drużyn rozegrała w całości pierwszą fazę walki o mistrzostwo i na tym etapie rywalizacji możemy już co nieco powiedzieć o szansach poszczególnych drużyn na zdobycie pucharu.

Głównym pretendentem do wygrania ligi jest ekipa DA Wawrzyny, która po dwóch zdecydowanych zwycięstwach nad swoimi sobotnimi rywalami wysunęła się na prowadzenie w tabeli.

Drugą pozycję zajmuje ekipa organizatorów - drużyna Centrum. Po niespodziewanej porażce w zeszłym tygodniu z zespołem Radia LUZ spadła na dalsze miejsce w tabeli, ale - nie bez trudu - wygrała z jednym z pretendentów do zwycięstwa ligi - zespołem Qarabag FC - co pozwoliło wrócić zespołowi Tomasza Szkwarka do rywalizacji o zwycięstwo w lidze.

Niespodziewanie na podium wskoczyła ekipa KSM Wrocław. Niespodziewanie? A może jednak nie jest to takim zaskoczeniem. Nie raz ekipy teoretycznie słabsze pokazywały charakter i wygrywały z mocniejszymi od siebie rywalami plasując się na podium zawodów. Runda rewanżowa pokaże, czy ekipa KSM utrzyma tempo i dowiezie miejsce na podium do końca rywalizacji.

Ze ścisłego grona wypadła ekipa Qarabag FC, która po dwóch porażkach spadła z 2. na 4. miejsce i już straci sporo punktów w pierwszej w tabeli DA Wawrzyny.

Następna w zestawieniu jest ekipa Radia LUZ, która po ostatnim zwycięstwie, tym razem znacznie przegrała z zespołem KSM Wrocław. Porażka na pewno nie wyeliminowała Radiowców z walki o podium, jednak bardzo utrudni im walkę o zwycięstwo w lidze.

Ekipa Filadelfii otwiera dolną część tabeli. Dzięki zwycięstwu nad zespołem Harcerzy i Magnatów zachowała ona nikłe szanse na zajęcie miejsca w pierwszej trójce, ale jak mówi stare porzekadło "dopóki piłka w grze...".

Przedostatnią grupą w zestawieniu jest zespół beniaminka - ekipa Harcerzy i Magnatów, której - pomimo zajmowanego miejsca - z pewnością nie można odmówić hartu ducha i zaangażowania w każdym spotkaniu. Nie ukrywajmy jednak faktu, że zespół HiM ma bardzo nikłe szanse na odwrócenie tabeli. Moim zdaniem zawodnicy tej drużyny powinni się skupić na jak najlepszych występach w poszczególnych spotkaniach i próbie stworzenia niespodzianki z starciu z rywalami, czego im z całego serca życzymy.

Ostatnią drużyną w tabeli - i tu wiemy, że nic do końca ligi się nie zmieni - jest zespół Nadodrzańskich Byków. Byki po zgłoszeniu się do 15. edycji ligi nie stawiły się na żadnym spotkaniu i od początku rywalizacji oddały mecze walkowerem swoim rywalom. Bardzo smuci nas postawa Byków, ale mamy nadzieję, że zespół Nadodrzańskich szybko poukłada sobie wszystkie sprawy i wróci do rywalizacji w naszej lidze.

Tagi: