5. kolejka – zaostrza się walka o podium

Piłka nożna w Polsce powoli zmierza ku końcowi piątej kolejki meczów sezonu 2020/21. Z każdą kolejką coraz bardziej zaostrza się walka o prowadzenie w tabeli i możliwość gry w europejskich

0 Comments

Piłka nożna w Polsce powoli zmierza ku końcowi piątej kolejki meczów sezonu 2020/21. Z każdą kolejką coraz bardziej zaostrza się walka o prowadzenie w tabeli i możliwość gry w europejskich pucharach. Widzimy więc liderujący Lech Poznań, a także Legia Warszawa i Piast Gliwice jako najsilniejszych konkurentów depczących sobie nawzajem piętki, aby utrzymać bezpieczną przewagę nad innymi zespołami.

Tymczasem na dole tabeli widzimy mało optymistyczny obraz. Zdecydowana większość drużyn walczy o utrzymanie, a kilka z nich ma duże szanse na spadek do niższej ligi. Warto wspomnieć o Śląsku Wrocław, który od dłuższego czasu przebywa w strefie spadkowej. Spada także forma Górnika Zabrze i Wisły Kraków – dwóch byłych tytanów Ekstraklasy, które mocno pragną pozostać na jej poziomie, lecz napotykają trudności podczas gry z drużynami zaprzyjaźnionymi.

Jedno jest pewne – piąta kolejka meczów mocno powoli doprowadzi do wyznaczenia czołówki Ekstraklasy, a jedynym pytaniem jest, czy nasze drużyny będą potrafiły podtrzymać swoje formy i utrzymać się na szczycie tabeli do końca sezonu? Czas pokaże!

W minioną sobotę rozegrano kolejkę piątą w sezonie Ekstraklasy. Mecze te przyniosły wielu emocji i intensywne walki o punkty, a przede wszystkim o kompletowanie tabeli do podium. Jest bowiem tylko jeden punkt różnicy między drużynami z trzeciego i czwartego miejsca.

Po piątej kolejce silne drużyny Ekstraklasy mają już solidny dorobek punktowy: Lech Poznań (16pkt), Legia Warszawa (15pkt), Górnik Zabrze (14pkt). Dwa kolejne miejsca są aktualnie bardzo ciasno – Pogon Szczecin i Zaglebie Lubin mają po 13 punktów.

Należy tu jednak zwrócić uwagę, że drużyny walczące o miejsce na podium muszą radzić sobie także z presją meczów pucharowych w połowie tygodnia. Co oznacza, że to wszystko może się skomplikować jeszcze bardziej podczas intensywnej gry we wtorek i środę.

Ostatnia kolejka Ekstraklasy rozegra się 3 lutego i do tego czasu poznaniacy maja nadzieje utrzymać swoje prowadzenie, mimo narastajacej pracy drużyn walczacych o sytuacja na podium. Niewątpliwie dla fanów na całym świecie jest to naprawdę fałszywe granie!

5. kolejka piłkarskiej Lotto Ekstraklasy przyniosła dla kibiców sporo emocji i zaskakujących wyników. Do walki o podium, a tym samym o mistrzostwo Polski zaostrzyła się sytuacja w tabeli.

Najciekawszy wynik 5. kolejki to remis Pogoni Szczecin z Legią Warszawa, który zakończył się podziałem punktów po bezbramkowym meczu. Po tej kolejce oba zespoły z magazynowaniem 32 punktów i jednym punktem straty do prowadzącego Wisły Kraków. Niewykluczone, że walka o podium będzie trwać do samego końca sezonu, gdyż potencjał do gry na najwyższym poziomie mają obie drużyny.

Lech Poznań po porażce w derbowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław (1:2), stracił w tabeli jeden punkt i jest czwarty. Przed nim plasuje się Piast Gliwice z 33 punktami na swoim koncie. Zespół prowadzony przez trenera Waldemara Fornalika bardzo poważnie liczy się w walce o czołowe miejsce w tabeli i może być realną groźbą dla mocnych ekip mistrza Polski i wicemistrza Polski.

Kibicom naszej domowej ligi pozostaje czekać na kolejne spotkania piłkarzy i trzymać kciuki za swoje ulubione drużyny. A walka o podium napewno przyniesie nowe, ciekawe rozstrzygnięcia.

Piłkarska Ekstraklasa pozostała już tylko w 5-tej kolejce, a walka o podium staje się coraz bardziej zaciekła. Do tej pory Legia Warszawa pozostaje na pozycji lidera, udowadniając swoją dominację i umiejętność dobrego gry. W drugim miejscu znajduje się Piast Gliwice. Piast wykorzystuje ostatnie kolejki jako okazję do wyprzedzenia Rosji Częstochowa i objęcia jednego ze srebrnych i brązowych miejsc.